Etkinlikler

23 Nisan Paris Konseri

Çocuklara GÜZEL BİR YOLCULUK,
Bize UMUT AŞISI

Ayvalık Belediyesinin öncülüğünde bir gönüllülük seferberliği ile büyüyen Zeytin Çekirdekleri Çocuk Orkestrası & Korosu ve gönüllü eğitmenleri çok güzel ve çok önemli bir yolculuğa hazırlanıyor. Ekip 23 Nisan’da Paris’te Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında verecekleri bir konser ile Türkiye’yi temsil edecek!

47 çocuk, gönüllü eğitmenler, program sorumluları ve sponsorları olarak hepimiz çok heyecanlıyız ve çok çalışıyoruz çünkü biliyoruz bu büyük bir sorumluluk. Çocuklarımız pek çok ilki bir arada yaşıyacaklar.

Ayvalık'ın değişik kırsal ve kentsel sosyo-ekonomik kısıtlı mahallelerinden ve 11 değişik okulundan 8-15 yaş arası 47 çocuk; ilk defa evlerinden, ailelerinden ayrılacak, ilk defa büyük bir şehir görecek, ilk defa uçağa binecek ve pek çok ilki bu büyük görev için bir arada yaşayacaklar.

Ayvalık, zeytinyağı konusunda ‘Endüstri peyzajı’ olarak UNESCO Dünya Mirası geçici listesine 2017 Nisan ayında girdi. Zeytin Çekirdekleri Çocuk Orkestra ve Korosu da bu bağlamda Paris’te Ayvalık'ın tanıtımına katkıda bulunacaklar ve UNESCO Genel Merkezini ziyaret edecekler.

21-24 Nisan tarihleri arasında Paris'te bulunacak Zeytin Çekirdekleri, TC Dışişleri Bakanlığı'nın 23 Nisan Etkinlikleri kapsamında verecekleri konser ve UNESCO Genel Merkezi ziyaretinin yanı sıra, Opera Garnier, La villette, Eyfel Kulesi ve Paris turu gibi pek çok aktiviteye katılma fırsatı da bulacak.

Pegasus Hava Yolları'nın Zeytin Çekirdekleri ulaşım sponsoru olduğu bu konser programının Paris’te konaklama- yemek- şehir içi ulaşımı için bağış kampanyası başlamıştır, 4 günlük tüm Paris masrafları kişi başı 307 euro; çocukların bu hayallerinin gerçekleşmesine destek olan bireysel bağışlar ile karşılanacaktır. Ocak başında başlayan bağış kampanyası hedefin 2. hafta sonunda %20’ye yaklaşmıştır.

‘Bir çocuk gelişir, dünya değişir’ inancı ile geleceğimizin garantisi olan çocuklara bir pencere açamak, kısa bir sürede çok emek verildiğinde neler başarılabileceğini yaşatmak onları hayat mücadelesine hazırlamak dünyaya umut aşısından başka bir şey değil. 

Paris’te konser verme imkanını gelin birlikte sağlayalım. Bağışcımız olun ve siz de bir çocuğu bu güzel yolculuğa çıkmasını gerçekleştirin. Türkiye’nin yurt dışında geleceğinizin aydınlık yüzü ile tanıtımının bir parçası olun!